Kāpēc spoguļa tīrīšana ir tik svarīga? Jo ir taču patīkamāk uz savu atspulgu skatīties tīrā spogulī, nevis mēģināt sevi ieraudzīt caur dažādiem traipiem, vai ne? Tīrīšanas līdzekļu ir daudz, taču galvenais ir izvairīties no izplatītākajām kļūdām. Tad spoguļa tīrīšana neradīs lielas pūles, jo tie pārsvarā būs tīri.

Turpinājumā apskatīsim galvenās kļūdas, ko cilvēki visā pasaulē mēdz pieļaut, tīrot spoguļus.

Spoguļa tīrīšana ar netīru lupatu

Pirmā kļūda ir netīras lupatiņas izmantošana. Putekļu lupatas reti kad ir tīras, tāpēc nav brīnums, ka arī spoguļa tīrīšana neizdodas spīdoši. Arī speciālās putekļu tīrīšanas lupatiņas ir regulāri jāmazgā, jo senu putekļu pārnešana no virsmas uz virsmu diez vai sniegs labu rezultātu.

Pārāk daudz stikla tīrīšanas līdzekļu

Stikla tīrāmie līdzekļi ne vienmēr ir labākais risinājums spoguļa tīrīšanai. Tie vairāk domāti stiklam, taču spoguļa tīrīšana būtu jāveic ar speciāli tam paredzētiem līdzekļiem. Vai arī kādu citu brīnumlīdzekli, ko atklāsim raksta beigās.

Tīrīšana ar haotiskām kustībām

Tīrot spoguli, pārliecinies, ka neatstāj švīkas vai līnijas uz tā. Vienalga, vai izmanto speciālu lupatu vai avīzi kā senos laikos, visbiežāk spoguļa tīrīšana nebūs perfekta. Labākam rezultātam. Tāpēc apļveida kustību vietā pamēģini spoguli slaucīt taisnām līnijām, un ne ar avīzi.

Spoguļa tīrīšana – galvenās kļūdas un kā to darīt efektīvāk

Viens sūklis visam

Daudzi grēko, vannas istabā izmantojot vienu tīrīšanas sūkli visam – izlietnei, sienas flīzēm, tualetes podam un arī spogulim. Tā noteikti nevajag darīt, jo spoguļa tīrīšana nebūs perfekta, turklāt vēl iznēsāsi mikrobus pa visu telpu. Tāpēc katrai virsmai vēlama atsevišķa tīrīšanas lupata vai švamme. Tām ir jābūt tīrām, tās jāmaina regulāri, tad arī rezultāts būs spīdošs.

Pret aizsvīšanas līdzekļa nelietošana

Ja bieži ej karstā dušā, noteikti esi ievērojis, ka spoguļi aizsvīst. Ja tos pēc tam notīri ar dvieli vai plaukstu, tie nav īpaši tīri. Te var palīdzēt skūšanās krēms. Nosmērē spoguli ar ziepēm vai skūšanās krēmu un notīri ar tīru dvieli. Skūšanās līdzeklis uz spoguļa virsmas izveidos plānu aizsargkārtiņu, un tā palīdzēs novērst aizsvīšanu pēc karstas dušas. Ja šo procedūru veiksi pirms dušas, iespējams, spogulis vispār neaizsvīdīs. Video no interneta, kā to paveikt: https://www.youtube-nocookie.com/embed/trRVqAxYaaE

WD-40 neizmantošana

WD-40 universālā līdzekļa nelietošana ir viena no lielākajām kļūdām, ja runājam par spoguļa tīrīšanu. Jo WD-40 spoguli gan notīrīs, gan novērsīs aizsvīšanu, līdzīgi kā aprakstītie līdzekļi iepriekšējā punktā. WD-40 var tikt izmantots vēl daudziem, daudziem mājsaimniecības un remontdarbiem. WD-40 lietotāji mums ir devuši atsauksmes par tūkstošiem pielietojuma veidu. Protams, mēs tos visus nevaram apstiprināt kā oficiālos un iesakāmos lietošanas veidus, taču cilvēki tos ir izmēģinājuši un atzinuši par labiem.

Redz, izrādās, ka spoguļa tīrīšana var būt visai jautra un interesanta nodarbe!