Nepatīkamie pārsteigumi..

Mums katram iespējams ir gadījies steigā iekāpt sabiedriskajā transportā, apsēsties pirmajā brīvajā vietā un saprast, ka esat tikuši pie jauna  un lipīga traipa uz mīļākajām džinsu biksēm. Šādos gadījumos nav jākrīt panikā. Ir tik daudz ātru un efektīvu veidu kā iztīrīt košļājamās gumijas atstātos traipus un šinī rakstā mēs aprakstīsim labākos no tiem. Šeit tie ir:

1.   Traipu tīrīšana sasaldējot

Kurš varēja iedomāties, ka traipu tīrīšana no apģērba var būt tikpat vienkārša kā apģērba sasaldēšana? Viss, kas jums ir jāizdara sākumā jāsaloka apģērbs tā, lai traips ir virspusē. To darot, pārliecinieties, ka traips nesasmērē vai nepielīp pie kādas citas apģērba daļas.

Nākamais solis ir ielikt rūpīgi salocīto apģērbu plastmasas maisiņā ar traipu uz augšu. Pārliecinieties, ka traips nav pielipis pie maisiņa, kārtīgi to aizveriet un ievietojiet saldētavā – lai arī cik dīvaini tas šķistu. Ja nu gadījumā jums tas jāskaidro vecākiem, tad atbildiet, ka košļājamās gumijas traipa sasaldēšana gandrīz pilnībā samazina tā lipīgumu.

Pēc pāris stundām izņemiet maisiņu no saldētavas un izņemiet no tā apģērbu. Ar sviesta nazi vai ar pirkstu galiem atdaliet košļājamo gumiju no auduma. Jūs redzēsiet cik viegli to ir izdarīt!

2.   Traipu tīrīšana gludinot

Lai to izdarītu, jums būs nepieciešams kartona gabals; novietojiet to uz gludināmā dēļa virsmas. Tas nepieciešams, lai nodrošinātos, ka traips nepielīp pie jūsu gludināmā dēļa. Tagad sasmērētais apģērba gabals ir jānovieto tā, lai traips būtu ar “seju” uz leju un lai ir tikai viens auduma slānis, kas jāgludina.

Kad tas ir izdarīts, iestatiet gludekli uz vidēju karsēšanas režīmu un nogludiniet to auduma vietu, kur ir traips. Turpiniet to darīt, kamēr traips ir pilnībā pazudis. Kad tas ir noticis jūs variet noņemt apģērbu no gludināmā dēļa un jūs redzēsiet, ka traips pielipis pie kartona. Tagad jūs saprotiet, cik viegli un  vienkārši ir iztīrīt noturīgus traipus un ka nemaz nebija par to tik ļoti jāsatraucas.

Citus veidus, kā iztīrīt košļājamās gumijas atstātos traipus, varat atrast šeit.

3. Traipu tīrīšana izmantojot WD-40

Noturīgu traipu tīrīšanai varat izmantot arī WD-40. Noteikti neaizmirstiet pirms traipa apstrādes izmēģināt līdzekli uz apģērba drošā un nemanāmā vietā. Kad esat to izdarījis un pārliecinājies, ka līdzeklis ir drošs lietošanai, paņemiet auduma drāniņu vai sūklīti, izsmidziniet WD-40 uz apģērba un uzmanīgi tīriet traipu.

Kad tas ir izdarīts, pagaidiet pāris minūtes, līdz WD-40 iedarbojas uz traipu. Pēc tam ņemiet talkā koka lāpstiņu vai raupju birstīti un maigi atdaliet košļājamo gumiju no apģērba. Jūs sapratīsiet, šis veids ir daudz vienkāršāks nekā pirmie izmisīgie mēģinājumi atbrīvot apģērbu no lipīgā traipa.

Viss, kas jums pēc tam ir jāizdara, ir jāiemērc apģērbs ūdenī, kuram ir pievienots veļas mīkstinātājs – vēlams aromātisks – un kārtīgi to jāizmazgā ar ziepēm. Pēc tam rūpīgi izskalojiet apģērbu un izžāvējiet. Jūs redzēsiet, ka mazais mājas eksperiments būs nesis panākumus un traipu tīrīšana ir tīrais nieks!

Pēc saskarsmes ar produktu noteikti kārtīgi nomazgājiet rokas.

Vairāk par WD-40 lasiet šeit.