Vairākas tehnikas, kā atskrūvēt skrūves

Kā atskrūvēt skrūves, īpaši, ja tās “ieēdušās” metālā un nav izkustināmas no vietas? Vispār jau tam vajadzētu būt diezgan viegli un ātri, taču, ja skrūve savā vietā bijusi ilgu laiku un vēl pārklāta ar rūsu, tad nāksies pacīnīties. Aprakstīsim dažus ieteikumus, kas var noderēt.

Skrūvgrieža  spēks

Atrodi lielāko skrūvgriezi vai uzgriežņa atslēgu, kāda der attiecīgajai skrūvei, un pielieto visu savu spēku, lai to pagrieztu. Izmēģini no visādiem leņķiem, lai tava stiprākā un vadošā roka velk, cik spēka.

Kā atskrūvēt skrūves ar eļļu?


Vairākas tehnikas, kā atskrūvēt skrūvesJa vajag atskrūvēt skrūves, izmanto eļļu, kas viegli piekļūst vietām, kur neviens cits līdzeklis

netiek. Īpaši gadījumos, ja skrūve un uzgrieznis ir pieskrūvēts metālam un gandrīz kā saaudzis kopā. Šāda eļļa iekļūs zem skrūves un padarīs to vaļīgāku un vieglāk atskrūvējamu ar pareizo instrument. Bet kuru tehnisko eļļu izvēlēties? Ja nepieciešams eļļojošs līdzeklis, kas spēj iekļūt grūti pieejamās vietās, ir mitrumu izspiedošs, tad īstais līdzeklis būs WD-40 Specialist Penetrant. Protams, ja šis nav pie rokas, sākumā izmēģini parasto universālo eļļu WD-40, taču Specialist produkts šādām “nepaklausīgām” skrūvēm būs vislabākā izvēle. Šis spēcīgais, ātras iedarbības šķīdums ātri iekļūst grūti aizsniedzamās vietās un atbrīvo ieķīlējušos stiprinājumus, iestrēgušas vai ierūsējušas kustīgās detaļas. Tam ir arī augsta ūdensizturība.

 

Izmanto citus palīglīdzekļus

Neatkarīgi, kādu līdzekli izvēlies, lai varētu atskrūvēt skrūves, jāņem vērā, ka varbūt vajadzēs vēl kādus papildu materiālus vai līdzekļus. Ja skrūve, pateicoties ātras iedarbības penetrantam, kļuvusi vaļīga, bet Tu ar skrūvgriezi vai uzgriežņu atslēgu, to nevari labi satvert vai tā slīd ārā, tik un tā nekas nesanāks. Var mēģināt skrūves galvai uzlikt nedaudz drāšu birstes daļiņas vai materiālu no abrazīvas trauku mazgājamās švammes – tas var līdzēt. Liec lietā izdomu.

Izmanto āmuru

Var gadīties, ka noderēs āmurs.  Piemēram, tu esi novietojis skrūvgriezi vai uzgriežņu atslēgu vajadzīgajā vietā un leņķī, tad nedaudz uzsit ar āmuru, tādējādi radot papildu spēku, ko ar roku vien nevar izdarīt. Bet esi uzmanīgs- jo ne tikai skrūves galva var saplīst, Tu vari savainot arī pats sevi.

Izmanto siltumu

Arī siltums var skrūvi darīt vaļīgāku. Bet jābūt uzmanīgam, jo izmantojot piemēram kādu ierīci, lai sasildītu skrūvi (piemēram, lodāmuru vai citu atklātu liesmu), Tu vari sabojāt pašu objektu, kurā atrodas skrūve vai apdedzināties pats. Ja nu tomēr ne ar kādām metodēm neizdodas atskrūvēt skrūves, kas ierūsējušas, tad vērts saukt palīgā mehāniķi vai citu sava aroda meistaru, kam būs gan lielāka pieredze, gan arī vairāk vajadzīgo instrumentu.

WD-40 video, kā atskrūvēt skrūves u.c. sarūsējošas detaļas, izmantojot tieši līdzekli WD-40 Specialist ātri atbrīvojošo penetrantu: www.youtube-nocookie.com/embed/nLLewpIJ_rA