Metāla žoga uzturēšana vai vārtu remonts ir diezgan sarežģīts darbs. Neatkarīgi no tā, vai jūsu māju ieskauj žogs, kas savienots ar vārtiem, vai tikai vārti, kas savieno ķieģeļu sētu, darba slodze ir pietiekami liela, lai jūs varētu atvēlēt visu dienu sētas atjaunināšanai.

Vissvarīgākais faktors, kas jums jāatceras veicot vārtu remontu, ir pareiza virsmas sagatavošana. Bez tā vārtos sāks veidoties rūsa un krāsa sāks plēkšņot. Tāpēc ir nepieciešams tos rūpīgi notīrīt pirmajā reizē, lai jums nebūtu jāuztraucas par procesa atkārtošanu jau pēc mēneša. Pareizi sakopjot un izmantojot WD-40, jums vismaz sešus mēnešus nebūs jāuztraucas par rūsu.

Zemāk ir uzskaitīti nepieciešamie rīki un daži padomi, ja ir nepieriešams vārtu remonts:

Nepieciešamie rīki

 • Bezvada urbis ar sukas stiprinājumu
 • Krūzes formas suka
 • Rotējošā stiepļu suka
 • Stieples gala suka (25 mm)
 • Smilšpapīrs
 1. padoms

Bezvada urbjmašīnu un suku pielikumu izmantošana

Pirmais padoms ietver bezvada urbjmašīnas un sukas stiprinājumu izmantošanu. Bezvada urbis sniegs jums lielāku brīvību pārvietojoties, un dažādie uzgaļu izmēri piedāvā priekšrocības ātri un ērti notīrīt lielus un mazus laukumus.

Sāciet ar krūzes formas suku un noņemiet rūsu no redzamajām vietām. Mainiet sukas pēc nepieciešamības, lai notīrītu arī grūti pieejamos stūrus. Kad krāsa un rūsa ir noņemta, izsmidziniet WD-40 uz vārtiem un noslaukiet to ar drānu, lai notīrītu netīrumus un eļļu, kas palikusi pēc krāsas. Vēlreiz izsmidziniet WD-40 un ļaujiet nožūt. Tagad uzklājiet svaigu krāsas kārtu, lai vārtiem piešķirtu papildu aizsardzības slāni.

Piezīme: Jūs, iespējams, esat dzirdējis par etiķa vai sodas izmantošanu rūsa noņemšanai, taču šajā gadījumā šie tīrīšanas risinājumi prasīs daudz laika.

 1. padoms

Izmantot smilšpapīru

Ar smilšpapīru var diezgan ātri panākt vēlamo rezultātu. Tomēr tas prasa daudz laika, jo jūs visu darāt pats. Izmantojiet smilšpapīru, lai izlīdzinātu vārtu virsmu. Tagad rūpīgi noberziet tos, lai noņemtu rūsu. Pēc vienas vai divu stundu darba jūs redzēsit spraugas vārtos. Aizpildiet šīs spraugas ar metāla pildvielu un pēc tam pārejiet uz beidzamo slīpēšanu. Tagad notīriet vārtus ar WD-40 un rīkojieties tāpat, kā minēts iepriekš.

Krāsošana

Lai aizsargātu vārtus, varat izmantot vai nu klasisko metāla krāsu, vai rūsas pārveidotāja krāsu. Kad vārti ir notīrīti no rūsas, uzklājiet plānu krāsas kārtu un jūs varēsit skaidrāk redzēt atlikušo rūsu.

 • Metāla krāsas izmantošana

Vispirms vārtus pārklājiet ar grunti, kas kavē rūsu. Pārklājiet spraugas ar krāsu un grunti. Izmantojiet zobu suku, lai rūpīgi aizklātu spraugas un pašās beigās virsū izsmidziniet biezu emaljas kārtu.

Smilšstrūkla

Neesat pārliecināts, ka varat paša spēkiem tikt galā ar šo darbu? Ja tā, tad variet noalgot smilšu strūklas pakalpojumu. Lai arī šī metode ir diezgan vienkārša, tā nav diez ko lēta. Tīrīšanas uzņēmumi izmanto īpašu aprīkojumu, lai noņemtu rūsu un nodrošina, ka vārtu atjaunošana tiek veikta pareizi.

Jūs vienmēr varat izmantot arī WD-40 kā papildu aizsardzības slāni, lai nodrošinātos, ka rūsa neatgriežas.

Metāla vārtu remonts un uzturēšana

Zemāk ir daži padomi, kurus varat izmantot, lai nodrošinātos, ka jūsu vārtus rūsa neskars vēl ilgi:

 1. padoms

Veikt aizsardzības pasākumus

Tādi ārējās vides faktori kā, piemēram, mitrums un lietus, uz kaltajiem vārtiem atstāj lielu ietekmi. Lai pasargātu metāla sētu vai vārtus var darīt vairākas lietas:

 • Uzklājiet vaska kārtu
 • Pārklājiet vārtus, kad ir lietusgāze
 • Uzklājiet plānu aizsargpārklājuma kārtu
 • Pēc rūsas noņemšanas izsmidziniet WD-40
 1. padoms

Krāsojiet vārtus

Kā minēts iepriekš, krāsa nodrošina papildu aizsardzības slāni. Tas darbojas kā barjera starp gaisu un metālu. Tas samazina oksidāciju, un arīdzan padara vārtus vizuāli pievilcīgākus.

 1. padoms

Notīriet vārtus

Ja jūsu vārti ir pārāk lieli, mazgājiet tos ar trauku mazgāšanas līdzekli un siltu ūdeni. Izmantojiet zobu suku, lai berzētu vārtus un nosusiniet tos ar auduma gabalu. Pēc tam izsmidziniet vieglu WD-40 kārtu, lai aizsargātu pret rūsu.

 1. padoms

Regulāri pārbaudiet vārtus

Nolobījusies krāsa, rūsa, plaisas, vaļīgas skrūves un vadi (ja vārtiem ir elektriskā atslēga) ir sešas galvenās lietas, kuras jums vajadzētu uzmanīt. Atvērtu vadu gadījumā varat izsmidzināt WD-40. Tas novērsīs dzirksteles mitruma ietekmē un izžāvēs elektrisko sistēmu.

  5. padoms

Šeit variet atrast padomus kā WD-40 var palīdzēt rūsas novēršanai.

Vairāk par WD-40 produktiem lasiet šeit.