Iespējams, ka velosipēda ķēde ir vissvarīgākā velosipēda sastāvdaļa. Tā sastāv no simtiem sīku detaļu, ir neskaitāmas kustīgās daļas, kuras nodrošina to, lai velosipēds vienmērīgi pārvietotos. Tas protams ir pie nosacījuma, ka ķēde tiek pienācīgi uzturēta. Tāpēc ir svarīgi pievērst uzmanību velosipēda ķēdes apkopei, lai tā vienmēr nodrošinātu lielisku sniegumu. Teorētiski pietiek tikai notīrīt un ieeļļot to. Šeit esam apkopojuši dažas vienkāršas darbības, kuras varat izmantot, lai uzturētu darba kārtībā velosipēda ķēdi.

Ātra un vienkārša tīrīšana

Velosipēda ķēde ir tā detaļa, kas uzņem visvairāk putekļus un netīrumus. Šis ir vienkāršs velosipēda ķēdes apkopšanas veids:

Ievietojiet velosipēdu darba statīvā un nolieciet to pret plauktu vai sienu. Tas ļaus jums viegli pagriezt pedāļus abos virzienos. Tagad paņemiet auduma drānu un piešķiriet tai pāris krokas. Uz tās izsmidziniet WD-40 Bike Degreaser līdzekli. Aptiniet apstrādāto auduma drānu visā velosipēda ķēdes apakšējā daļā un turiet to izmantojot kreiso roku. Vienlaikus ar labo roku satveriet velosipēda pedāli un grieziet. Auduma drānu turiet gana stingri, lai notīrītu ķēdi, bet ne tik stingri, lai nevarētu pagriezt pedāļus.

Ir svarīgi izdarīt pārmaiņus spiedienu ķēdes augšpusē, apakšā un sānos. Noņemiet drānu un samainiet netīro pusi pret tīro un turpiniet tīrīšanu. Atkārtojiet procesu vairākas reizes, līdz esat apmierināts ar rezultātu.

Ja vēlaties rūpīgāku tīrīšanu, labākais risinājums ir ķēdes tīrīšanas ierīces izmantošana. Šī ierīce ir piepildīta ar šķidru attaukošanas līdzekli un ķēde tiek ievietota tīrītāja iekšpusē, kamēr tiek griezti pedāļi. Kad ķēde ir notīrīta, noslaukiet to un ļaujiet tai nožūt.

Padomi un ieteikumi, lai jūsu velosipēda ķēde būtu vislabākajā formā!

Eļļojiet ķēdi

Labi ieeļļota ķēde ir atslēga ilgam kalpošanas laikam un brīvai tās kustībai. Ja regulāri neeļļojat velosipēda ķēdi tad jūs pilnīgi noteikti izjutīsiet nevienmērīgu tās darbību. Lai ieeļļotu ķēdi, pārslēdziet velosipēdu uz vidējo pārnesumu un uz ķēdes izsmidziniet lielu daudzumu smērvielas. Vislabāk šim nolūkam ir velosipēdu ķēdes ziede, kas balstīta uz ūdens bāzes, jo tā ne tikai nodrošina ķēdes ieeļļošanu, bet arī nodrošinās aizsardzību pret rūsu. Rūsa un korozija samazina velosipēda ķēdes kalpošanas laiku, tādēļ ir svarīgi ieguldīt smērvielā, kas ļauj ķēdei palikt bez rūsas.

Jūs varat izmantot WD-40 Multi-Use-Product, kas ir uz ūdens bāzes izgatavota smērviela – tā nodrošinās pareizu eļļas daudzumu ķēdes ieeļļošanai. Daudzus gadus tieši šis produkts ir bijis vispopulārākā velosipēdistu izvēle un tā jau ilgu laiku palīdz apkopt velosipēdu ķēdes. Tā palīdz eļļot un aizsargā ķēdi no rūsas un korozijas, kā arī samazina netīrumu uzkrāšanos, kas samazina ķēdes nodilumu. WD-40 BIKE All Conditions Lube smērviela, izmēģiniet WD-40 Bike Wet Lube vai WD-40 Bike Dry Lube.

Labāk kaut kas nekā nekas

Ir ļoti daudz cilvēku, kuri gadiem netīra un neapkopj savus velosipēdu, uzskatot, ka viņiem nav pienācīgu zināšanu šim darbam vai vienkārši aizbildinās ar laika trūkumu. Daži arī baidās, ka nespēs šo darbu izdarīt perfekti, tādēļ nemēģina to darīt vispār.

Vienmēr labāk ir notīrīt ķēdi pirms tās ieeļļošanas, bet ja jūsu draugi jau gaida nepacietīgi aiz durvīm, ķēde ir čīkstoša un netīra, joprojām ir labāk ātri to apsmidzināt ar WD-40, nekā atstāt to sausu. Labāk protams ir veikt pilnīgu tīrīšanu, bet ja tam nav laika, tad labāk ir vismaz ieeļļot, nevis nedarīt pilnīgi neko.

Regulāri pārbaudiet, vai ķēde nav nodilusi un vai uz tās nav rūsa

Velosipēda ķēdes veltņi un citi komponenti atrodas pastāvīgā kustībā, tādēļ tie ar laiku nolietojas, kā arī tiek pakļauti rūsas un korozijas riskam. Ir svarīgi pārbaudīt, vai velosipēdu ķēdei nav nodiluma pazīmju, kā arī jāpārbauda vai tā nav izstiepusies. Ja ķēde ir izstiepusies tad tas var sabojāt pārnesumus. Vienmēr ir labāk nomainīt ķēdi, ja tā ir nolietojusies, nevis nomainīt pārnesumus, jo zobrati ir daudz dārgāki nekā ķēde. Pārbaudot ķēdes nodilumu jūs varēsit laicīgi rīkoties.

Ir svarīgi velosipēdu pienācīgi uzturēt, ja vēlaties, lai tas jums kalpo ilgstoši. Vienmēr atcerieties, ka vissvarīgākā velosipēda daļa, kas jums regulāri jāuztur, ir ķēde. Veicot iepriekšminētās darbības, jūs pienācīgi to apkopsiet un jūsu velosipēds darbosies uzticami un vienmērīgi.

Šeit variet atrast video, kurā īsumā izstātam kā apkopt velosipēda ķēdi: https://www.youtube.com/watch?v=SrGSnhHhnP4

Vairāk par WD-40 Bike produktiem lasiet šeit.