Velosipēda ķēdes eļļu veidi un kādu labāk izvēlēties

Ja esam velosipēda īpašnieki, tad rūpēs par tā ķēdi ir neizbēgamas. Lai nerastos problēmas ar velosipēda ķēdi, tā ir jāeļļo ar speciāli šim mērķim paredzētu eļļu. Tālāk rakstā esam apkopojuši dažus produktus, kurus var izmantot šādai nepieciešamībai:

Sausā eļļa

Ja apskatām scenāriju, kurā jūs braucat ar velosipēdu tikai sausos apstākļos, tad sausā eļļa ir labākais risinājums. Tas ir tādēļ, ka šī eļļa ir ārkārtīgi efektīva – nepiesaistot putekļus tā nonākt velosipēdu ķēdes buksēs. Sausās eļļas kā smērvielas izmantošana radīs brīnumus, nodrošinot, ka nodilums un nodiluma daudzums starp ķēdes posmiem ir minimāls.

Lai uzklātu eļļu uz velosipēda ķēdes, viss, kas jums jādara, ir jāizspiež eļļas līnija pa ķēdes veltņiem, nepārtraukti griežot velosipēda pedāli atpakaļ. Pēc šī, sausās velosipēdu ķēdes eļļas lietotājiem saulainās vasarās ar ķēdes apkopi nevajadzētu būt nekādām problēmām. Noteikti gan jāatceras, ka sausā eļļa nebūs tik noderīga aukstos un mitros laikapstākļos. Galvenais ir to nekad neaizmirst – tad nebūs lieku pārsteigumu.

Slapjā eļļa

Mēs jau esam noskaidrojuši, ka sausā eļļa nebūs pareizā izvēle mitros laikapstākļos. Tātad, kādu velosipēdu ķēdes eļļu vajadzētu izmantot mitros apstākļos? Pēc ekspertu domām, biezākas konsistences eļļas kā velosipēdu ķēdes eļļas izmantošana ir viena no labākajām izvēlēm, ko varat izdarīt, braucot ar velosipēdu mitros un lietainos apstākļos. Iemesls tam ir tas, ka to nav tik viegli noņemt kā sauso eļļu, tāpēc tā kalpos ilgāk ekstremālākos apstākļos.

Ja esat viens no tiem, kurš ar velosipēdu brauc dubļainos apstākļos, jums vienmēr vajadzētu būt pa rokai kādam no velosipēdu eļļas tīrīšanas līdzekļiem. Tie palīdzēs rūpēties par velosipēdu ķēdes tīrīšanu pēc brauciena.

WD-40 velosipēdu smērvielas

WD-40 klāstā ir visi velosipēda ķēdes eļļu veidi, kuri tika minēti iepriekš. Neatkarīgi no tā, vai ir vasara vai ziema, sauss vai mitrs, jūs varat būt pārliecināti, ka WD-40 velosipēdu smērvielas būs jūsu labākais palīgs! Izvēlieties no WD-40 Bike Dry Lube vai WD-40 Bike Wet Lube. Tie eļļos jūsu velosipēdu ķēdes neatkarīgi no tā, ar kādiem vides vai laika apstākļiem jums varētu nākties saskarties.

Velosipēda ķēdes eļļu veidi un kādu labāk izvēlēties

Šei variet atrast mazu ieskatu par to, kā darbojas WD-40 velosipēda ķēdes smērviela.

Vairāk par WD-40 Bike produktiem lasiet šeit.