Mēs visi zinām, cik svarīgi ir ieeļļot velosipēda ķēdi. Izvēle ir ļoti plaša tādēļ tas nav pārsteigums, ka pirmajā brīdī jūs pārņem apmulsums. Lai palīdzētu jums izvēlēties, šeit esam apkopojuši pārskatu par dažādām pieejamajām alternatīvām un ieteikumus vislabākā rezultāta sasniegšanai:

Smērvielas

Smērvielas tiek izmantotas nelielos daudzumos, mainot bremzes vai pārnesumu trosītes. Tās var izmantot gan eļļošanai gan arī velosipēda apkopes laikā. Tomēr daži cilvēki nolemj smērvielas ne tikai šiem nolūkiem un galu galā to izmanto velosipēdu ķēdes eļļošanai. Parastajām smērvielām trūkst pamatīpašības, kas nepieciešamas lai aizstātu speciālās velosipēda ķēdes smērvielas.

Turklāt tirgū ir pieejamas vairāku veidu eļļas un ne visas tās drīkst izmantot velosipēda apkopē. Piemēram, eļļa, kas paredzēta automašīnu gultņiem, nebūs lietojama velosipēdam, ja vien nevēlaties, lai smalkās velosipēda detaļas saķeras un iestrēgst.

Velosipēdu eļļas

Daži cilvēki velosipēdu eļļu izmanto arīdzan ķēdes eļļošanai. Lai arī eļļas lietošana ir labāka nekā smērvielu lietošana, tas vēl joprojām nav labākais veids tieši velosipēdu ķēdes eļļošanai. Velosipēdu eļļas kā ķēdes lubrikanta aizstājējs, nedos nekādu labumu. Lai gan eļļa neko ļaunu nenodarīs un ieeļļos atsevišķus komponentus, tomēr kopumā tā nedos nepieciešamo rezultātu.

Izmantojot eļļu kā velosipēdu ķēdes eļļu, atcerieties, ka to ir paredzēts lietot nelielos daudzumos. Tomēr, ja jūsu īpašumā ir trīs ātrumu velosipēds ar iekšējiem pārnesumiem, veicot apkopi atcerieties, ka rumbas iekšiene noteikti ir jāeļļo.

Ņemiet vērā..

Lai arī velosipēdu eļļu un smērvielu lietošana nav ieteicama kā ķēdes eļļošanas līdzeklis, tie tomēr var darīt brīnumus. Motoreļļa ir vēl viena alternatīva velosipēdu ķēdes lubricēšanai, bet skābes un specifiskā sastāva dēļ, tā radīs paātrinātu nolietojumu velosipēda detaļām.

Tāpat, teorētiski, vazelīns varētu šķist labs produkts velosipēdu ķēžu eļļošanai. Diemžēl tā ilgtspēja nemainīs faktu, ka lietojot to jūs iedzīvosieties tikai problēmās. Turklāt, mitros laikapstākļos, varat būt pilnīgi pārliecināti par to, ka jebkurš vazelīna daudzums, ko izmantosiet velosipēda ķēdes eļļošanai, ātri pazudīs. Galu galā velosipēdu ķēde jāieeļļo izmantojot kādu citu alternatīvu.

Velosipēda ķēdes smērviela

Labākais, ko varat izmantot velosipēdu ķēdes eļļošanai, ir produkts, kas īpaši paredzēts šim nolūkam. Velosipēdu ķēdes smērvielas izmantošana ne tikai nodrošinās ķēdes pareizu pārvietošanos pāri pārnesumiem, bet arī aizsargās ķēdi no netīrumiem un korozijas.

Velosipēda ķēdes smērviela – kādu produktu izvēlēties

 

WD-40 piedāvājumā ir plašs velosipēdu ķēžu smērvielu klāsts. Šīs dažādās velosipēdu ķēžu smēres atšķiras ne tikai pēc specifikācijas, bet arī pēc funkcijas. Piemēram, ja jūs esat kalnu divriteņu braucējs, kurš parasti brauc sarežģītos apstākļos un laikapstākļos, tad labākā izvēle būs mitrā WD-40 velosipēdu ķēdes smērviela. No otras puses, ja jūs cerat uz gludu braukšanu pa ceļiem un zem zem skaidrām debesīm, tad jums vislabāk noderēs sausā WD-40 velosipēdu smērviela. Neatkarīgi no tā kādu produktu jūs izvēlēsities, vissvarīgākais ir tas, ka WD-40 produktu klāstā noteikti atradīsiet sev nepieciešamo!

Šei variet atrast mazu ieskatu par to kā darbojas WD-40 velosipēda ķēdes smērviela.

Vairāk par WD-40 produktiem lasiet šeit.