Lūk, kā pareizi to paveikt:

Velosipēdu ķēdes tīrīšanai izmantojiet WD-40 velosipēda ķēdes tīrītāju. Velosipēda ķēdes tīrīšanai ir svarīgi izmantot WD-40 BIKE ķēdes tīrītāju arī kasetes tīrīšanai. Tas palīdz pagarināt velosipēda kalpošanas laiku, atvieglo pārnesumu maiņu un tādējādi nodrošina lielāku braukšanas komfortu. Lai notīrītu velosipēdu ķēdi, pedālis jāgriež, kamēr ķēdes tīrītāju izsmidzina uz pārnesumiem un velosipēda ķēdi. Pēc neilga laika līdzekli var noskalot un ļaut apstrādātajām detaļām nožūt.

Ķēdes tīrīšana

Lai notīrītu velosipēda ķēdi, velosipēdu vajadzētu novietot tā, lai aizmugurējais ritenis būtu gaisā un būtu viegli pagriežams. Speciālais velosipēdu turētājs ir ļoti noderīgs šādos jautājumos. Ja jums šāda rīka nav, varat arī novietot velosipēdu otrādi uz sēdekļa un stūres. Pirms sākat tīrīt velosipēda ķēdi, zem velosipēda novietojiet drānu, lai visi netīrumi no ķēdes uzsūktos uz tās, nevis uz grīdas. Lai notīrītu visas velosipēda ķēdes daļas, ieteicams ar vienu roku pagriezt pedāli pretēji pulksteņrādītāja virzienam, bet tīrītāju izsmidzināt ar otru roku. Līdzeklis jāizsmidzina tur, kur satiekas velosipēdu ķēde un zobrati.

Šādi tiek notīrīta visa velosipēdu ķēde, kā arī zobrati. Lai tīrīšanas līdzeklis pilnībā iedarbotos, tam vajadzētu ļaut iesūkties dažas minūtes. Ja velosipēdu ķēde vai pārnesumi ir īpaši netīri tad attīrīšanai nepieciešams izmantot suku. Šim nolūkam, piemēram, ir piemērota zobu suka. Tās saiņi sasniedz arī šauras vietas un ar to var noņemt pielipušās netīrumu daļiņas. Pēc tam apstrādātās detaļas jānoskalo ar tīru ūdeni. Lai izvairītos no rūsas vai kaļķakmens nosēdumiem, velosipēda ķēdi un zobrata riteņus varat nosusināt ar drānu.

Tiklīdz jūsu velosipēda ķēde un pats velosipēds ir notīrīti un nožuvuši, varat to apstrādāt ar speciālo ķēdes eļļu, kura ir paredzēta sausiem vai mitriem laikapstākļiem.

Kādēļ ir jātīra velosipēda ķēde?

Dažas velosipēda detaļas nolietojas ātrāk, ja tās netiek pienācīgi koptas un tīrītas. Īpaši netīra vai sarūsējusi velosipēda ķēde arī apgrūtina pārnesumu maiņu, kas negatīvi ietekmē braukšanas komfortu. Ķēdes tīrītājs no velosipēda ķēdēm, ķēdes pārnesumiem un kasetēm var noņemt netīrumus, piemēram, eļļu, dubļus un sodrējus. Tas neatstāj atlikumus un palīdz samazināt minēto velosipēdu daļu nodilumu. Tāpēc, ja vēlaties uzturēt velosipēdu un pagarināt velosipēda piedziņas kalpošanas laiku, regulāri jātīra velosipēds, kā arī velosipēda ķēde.

Šeit variet atrast video, kurā īsumā izstātam kā apkopt velosipēda ķēdi: https://www.youtube.com/watch?v=SrGSnhHhnP4

Vairāk par WD-40 Bike produktiem lasiet šeit.