Netīrākā velosipēda daļa ir ķēde. Ķēdes problēma ir tā, ka atšķirībā no citām detaļām, vienkārša mazgāšana nepasargās to no nodiluma. Jo ilgāk velosipēda tīrīšana tiek atlikta uz vēlāku laiku, jo ātrāk pasliktināsies tā veiktspēja un ilgmūžība.

Netīra velosipēda ķēde:

  • Traucē veiktspējai
  • Pievieno zobratu un pārslēdzēju mezglu nodilumu
  • Samazina elastību
  • Paplašina ķēdes posmus

Kad velosipēds brauc pa netīru ceļu, abrazīvās berzes dēļ tiek zaudēta tā efektivitāte. Tas izraisa aptuveni 3W līdz 5W enerģijas zudumu. Šis braucēja jaudas samazinājums par 2% var izraisīt pastiprinātu ķēdes slodzi, jo riteņbraucējam kļūst grūtāk virzīties uz priekšu.

Dubļaina ķēdes enerģijas zaudējumu var palielināt līdz pat 12 W, jo pedāļi kļūst nedaudz stīvāki, un braucējam ir jāpieliek papildus jauda minoties. Palielinoties ķēdes berzei, palielinās arī artikulācija.

Mūsdienās ķēdes un velosipēda tīrīšana nav tik vienkārša. Kad velosipēdam tiek pievienoti vairāk pārnesumu, vairs nevar vienkārši noņemt ķēdi un iemērkt attaukošanas līdzeklī. Tagad, ja noņemat velosipēda ķēdi, ir jābūt gatavam veikt pilno tīrīšanu.

Ja plānojat iegādāties velosipēda tīrīšanas smērvielu, tad jums jāpievērš uzmanība šīm divām īpašībām:

  1. Tam ir jāsamazina netīrumu uzkrāšanās
  2. Nodrošina biezu un ilgstošu smērvielas kārtu

Trīs ieguvumi, ko piedāvā WD-40 Bike produkti

WD-40 Bike piedāvā smērvielu, kura ir īpaši izveidota velosipēdiem. Sākumā Bike līnijā bija tikai attaukošanas līdzeklis. Lai nodrošinātu braucējiem plašāku izvēli velosipēdu tīrīšanas līdzekļos, uzņēmums tagad piedāvā attaukošanas līdzekli un smērvielu velosipēdu ķēžu apkopei.

Tālāk esam apkopojuši soli pa solim, kā tīrīt velosipēdu ķēdi:

Noņemiet dubļu kārtu

Viena no lielākajām kļūdām, ko pieļauj lielākā daļa braucēju, ir velosipēda tīrīšana ar augsta spiediena ūdens strūklu. Lai gan tā noņems netīrumus, tā arīdzan noņems ķēdes, pārslēdzēju un zobratu smērvielas.

Šim solim jums būs nepieciešama birste, lupata un ūdens. Tā vietā, lai nomazgātu velosipēdu ar spēcīgu ūdens strūklu, izmantojiet maigāku ūdens izsmidzināšanas iestatījumu. Kad netīrumi ir samitrināti, izmantojiet suku, lai tos notīrītu. Noslaukiet netīrumus ar lupatu un vēlreiz izsmidziniet ūdeni, lai notīrītu atlikumus. Tagad uzklājiet WD-40 Bike Degreaser uz ķēdes, pārslēdzēja un zobratu komplektiem. Attaukošanas līdzeklis iedarbojas ātri un iekļūst dziļi netīrumu kārtā. Tas noņems atlikušos netīrumus un taukus, neatstājot atlikumus.

Notīriet pašu velosipēdu

Kad ķēde ir notīrīta un attaukota, ir pienācis laiks notīrīt pašu velosipēdu. Šī darbība jāveic ātri, jo tas ietaupa jūsu laiku pārējām darbībām. Ar mazgāšanas līdzekļa un sūkļa palīdzību nomazgājiet rāmi, stūri, pedāļu, riteņus, sēdekli un spieķus.

Ieeļļojiet ķēdi

Pirms ķēdes apstrādes ar smērvielu, piesardzības nolūkā izmēriet ķēdes posmus. Izmantojiet ķēdes mērītāju, lai izmērītu atstarpi starp posmiem. Ievietojiet vienu āķa pusi atstarpē starp veltņiem. Ja otra puse iekrīt ķēdes posmu iekšpusē, ir pienācis laiks to mainīt.

Izmantojiet WD-40 Bike all conditions lube un ieeļļojiet velosipēda ķēdi. Ar pedāļu palīdzību, izgrieziet vairākas reizes ķēdi, lai smērviela pilnībā iekļūtu gan ķēdē gan zobratos. Smērviela jāuzklāj arī zobratiem un pārslēdzējiem.

Noslaukiet lieko smērvielu

Tīrot velosipēdu ķēdi, uzklājot smērvielu, jāievēro viens noteikums, ka tas jādara precīzi. Notīriet lieko smērvielu no kasetes un ķēdes.

WD-40 Bike smērvielas kalpo ilgu laiku un nodrošina, ka velosipēds tiek pasargāts no netīrumiem ilgāk. Tomēr ir svarīgi, katru reizi pēc brauciena uzklāt smērvielu. Vienkārši izmantojiet smērvielu un noslaukiet nepieciešamās detaļas ar drānu bez plūksnām.

Veikalu plauktos ir simtiem smērvielu, kuras varat izmantot velosipēda tīrīšanai. Tomēr neviena no tām nesola ilgmūžību, bet WD-40 to piedāvā. Tātad, nākamreiz, kad atgriežaties no īpaši netīra brauciena, izmēģiniet šos padomus, lai notīrītu velosipēdu un tā ķēdi.

Šeit variet atrast video, kurā īsumā izstātam kā WD-40 Bike All Conditions Lube palīdzēs apkopt velosipēda ķēdi.

Vairāk par WD-40 Bike produktiem lasiet šeit.