By EyeMark – stockadobe.com

Metāla vārti ir viens no labākajiem vārtu veidiem ilgtermiņa lietošanai. Šādas konstrukcijas vārti nodrošina izturību, kvalitāti un stilu, piešķirot šarmu jūsu mājai vai dārzam. Lai gan metāla vārtu uzstādīšana sākotnēji izmaksā vairāk, kā, piemēram, koka vārtu, tomēr, ja par tiem rūpējas, tie kalpos praktiski mūžīgi. Ņemot vērā to izmaksas, vārtu kopšana un tīrīšana vismaz reizi mēnesī ir īpaši svarīga sava ieguldījuma saglabāšanai.

Ja jūsu mājai ir metāla vārti, taču jums nav ne jausmas, kā par tiem būtu jārūpējas, esam sagatavojuši vienkāršu ceļvedi, lai jums palīdzētu. Metāla vārtu tīrīšana nav grūta vai sarežģīta, tomēr tā var aizņemt daudz laika. Tālāk apskatīsim procesu, kā vienmēr uzturēt metāla vārtus nevainojamā stāvoklī.

1.    Solis – nomazgājiet vārtus ar ziepjūdeni

Ielejiet spainī tīrīšanas līdzekli un atšķaidiet ar ūdeni. Samaisiet, lai izveidotos putas. Bagātīgi uzklājiet putas uz vārtiem, izmantojot sūkli. Ar birstīti rūpīgi notīriet. Šādā veidā tiks notīrīti putnu radītie netīrumi un putekļi. Vispirms apstrādājiet vienus vārtus no abām pusēm un tad turpiniet ar nākošajiem.

2.    Solis – noskalošana

Kad esat pabeiguši vārtu mazgāšanu ar ziepjūdeni, ņemiet dārza šļūteni un pilnībā noskalojiet tos. Pārliecinieties, ka uz tiem nepaliek ziepju nosēdumi.  Ziepju nosēdumi var atstāt dažādas krāsas traipus. Kad visas ziepju paliekas ir noskalotas un vārti ir tīri, nosusiniet metāla vārtus izmantojot drānu, kas labi uzsūc ūdeni. Ļaujiet tiem pilnībā nožūt.

3.    Solis – rūsas identificēšana

Metāla vārtu lielākais ienaidnieks ir rūsa. Ja tā laicīgi netiek apturēta, tā strauji izplešas un vārti kļūst nepievilcīgi. Tādēļ konstatējot pat nelielas rūsas pazīmes, tās nekavējoties jāapkopj. Kad rūsa tikko sākusi veidoties, to ir vieglāk notīrīt. Ja to atstāj bez ievērības, tās slānis kļūst biezāks un tā strauji pārņem visus vārtus.

4.    Solis – Rūsas likvidēšana

Ja uz metāla vārtiem atrodat rūsu, nekavējoties to notīriet ar smilšpapīra palīdzību. Veiciet šos darbu rūpīgi, un pārliecinieties, ka visa rūsa tiek notīrīta. Tomēr dariet to uzmanīgi, lai lieki nebojātu metāla vārtu krāsojumu un nepalielinātu remontdarbu izmaksas. Pārbaudiet abas vārtu puses un notīriet visu rūsu.

5.    Solis – Mazgāšana un skalošana

Kad visa rūsa no vārtiem ir notīrīta, nomazgājiet vārtus tāpat kā minēts 1. solī. Veiciet mazgāšanu ar ziepjūdeni, noskalojiet ar tīru ūdeni un nosusiniet ar drānu. Pēc tam ļaujiet tiem nožūt vismaz 30 minūtes.

6.    Solis – Gruntēšana

Izvēlieties savu metāla vārtu konstrukcijai atbilstošu grunts krāsu. Ieteicams lietot grunts krāsu, kuras sastāvā atrodami inhibitori, kas aizkavē rūsas veidošanos un ilgāk aizsargās jūsu metāla vārtus no rūsas. Ērtākai lietošanai vēlams, lai grunts krāsa būtu izsmidzināma. Atveriet vārtus tā, lai tie būtu ērti pieejami no abām pusēm un sāciet grunts krāsas uzklāšanu no vārtu augšas. Turpiniet, līdz sasniedziet vārtu apakšu. Tādā pat veidā apstrādājiet arī otru vērtni. Labākai aizsardzībai uzklājiet divus grunts krāsas slāņus. Pirms otrā slāņa uzklāšanas pārliecinieties, ka pirmais ir nožuvis.

7.    Solis – Eņģu un  slēdzeņu eļļošana

Šis ir viens no svarīgākajiem soļiem metāla vārtu apkopē, tādēļ ir būtiski izvēlēties atbilstošu smērvielu šim darbam. Kad runa ir par slēdzeņu un eņģu eļļošanu, WD-40 ir brīnumlīdzeklis. Tas ne tikai veic eļļošanu, bet arī aizsargā slēdzenes un eņģes no rūsēšanas. Ja vārtu eļļošanai lietojat WD-40 universālo eļļu, jūsu prāts var būt mierīgs, jo slēdzenes un eņģes darbosies nevainojami.  Rūsa ir viens no galvenajiem iemesliem, kas paātrina eņģu un slēdzeņu iziešanu no ierindas, vārtu atslēgšana un atvēršana prasa piepūli līdz tie pavisam pārstāj funkcionēt. Vārtu eņģu un slēdzeņu eļļošana aizsargās tās no rūsas un nodrošinās to nevainojamu darbību.

8.    Solis – Krāsošana

Pēdējais metāla vārtu apkopes solis ir vārtu krāsošana. Saprotams, ka šis darbs nav jāveic katrā vārtu apkopes reizē. Izvēlieties krāsu, kas ir atbilstoša jūsu vārtu konstrukcijā lietotajam materiālam. Krāsas slānis aizsargās metālu no rūsēšanas. Tāpat kā gruntējot. arī krāsu ieteicams uzklāt divos slāņos. Pirms uzklājat otro slāni, pārliecinieties, ka pirmais ir nožuvis.

Metāla vārti  ne tikai izskatās labi, bet nodrošina vislabāko jūsu īpašuma aizsardzību, eleganci un ilgmūžību. Augstāk minētie vārtu apkopes soļi var nodrošināt to, ka jūsu metāla vārti tiks saglabāti lieliskā stāvoklī un vienmēr izskatīsies un funkcionēs kā jauni.