Vai jūsu automašīnas motors laika gaitā ir palicis eļļains un izveidojis lipīgu virskārtu? Paši nevēlaties ķerties klāt šai problēmai, jo neesat speciālists? Ņemot vērā tirgū pieejamos instrumentus un līdzekļus, var droši apgalvot, ka sen ir pagājuši laiki, kad ir nepieciešama profesionāļa palīdzība šajā jautājumā. Izmantojot tikai dažus rīkus (proti: attaukošanas līdzekli), jūs varat pats parūpēties par taukainā motora tīrīšanu, veicot dažas vienkāršas darbības:

Motora sagatavošana tīrīšanas darbam

Pirms ķeraties pie motora tīrīšanas darbiem ir svarīgi sagatavoties. Kā to izdarīt? Ir jāveic virsējā tīrīšana! Lūk, kā tas ir jādara:

Notīriet gružus

Pirmais, kas jums jādara, ir jāatbrīvojas no visiem gružiem, kas varētu būt motora nodalījumā. Tas nozīmē, ka visam, kam tur nav jābūt, ir jāpazūd. Zāle, zari, lapas, papīrs un citas tamlīdzīgas lietas ir jāiztīra, jo ​​tās var radīt problēmas dzinēja darbībai.

Aizsargājiet to, kas jāaizsargā

Tīrīšanas darbi acīmredzami ietvers ūdeni, vai ne? Nu, sliktā ziņa ir tā, ka ūdens var sabojāt elektriskos komponentus un drošinātājus. Tomēr ir veids, kā to novērst: izņemiet akumulatoru no motora telpas un notīriet to atsevišķi ārpusē. Lai to izdarītu, jums būs jāatvieno abas akumulatora spailes. Pēc tam jums būs jāietin aizsargplēvē visi neaizsargātie vadi un komponenti. Lai to izdarītu, aptiniet plēvi ap komponentiem, piemēram, aizdedzes svecēm. Dariet to pašu arī ar vaļīgiem vadiem, jo ​​tas padarīs komponentus ūdensizturīgākus.

Iedarbiniet motoru

Bet vai tad mēs nesākām jau tīrīšanas darbus..? Neuztraucieties, dzinēja iedarbināšana ir procesa sastāvdaļa. Kā? Nu, pieņemsim, ka no taukainās virskārtas ir vieglāk atbrīvoties, kad tā tiek uzkarsēta. Un kā gan to labāk paveikt, ja ne sildot motoru, vai ne? Pilnīgi nopietni! Ja apmēram piecas minūtes turēsiet ieslēgtu motoru, tas palīdzēs vieglāk noņemt taukaino virskārtu un netīrumus!

“Faktiskais” tīrīšanas darbs

Kad dzinējs beidzot ir sagatavots tīrīšanai ir pienācis laiks to faktiski notīrīt. Lai to paveiktu visefektīvāk, jums jādara šādi:

Attaukotājs palīdzēs atbrīvoties no taukainās virskārtas un netīrumiem

Visbeidzot ir pienācis laiks atbrīvoties no liekajām smērvielām. Lai to izdarītu, jums būs nepieciešama attaukošanas aerosola palīdzība. Lai gan tirgū ir pieejami dažādi attaukošanas aerosolu zīmoli, mēs iesakām WD-40 Specialis Degreaser. Šis ātras iedarbības attaukotājs spēj efektīvi noņemt taukus un netīrumus no motora, neatstājot atlikumus. Regulāra motora telpas apkope palīdzēs dzinējam darboties ilgāk un darboties nevainojami. Lietojot attaukošanas aerosolu, ir svarīgi izvairīties no tā nokļūšanas uz krāsotajām komponentēm, jo ​​tas var notīrīt krāsu no automašīnas virsmas. Pirms jebkuru produktu izmantošanas motora telpā, vienmēr ievērojiet arī ražotāja norādījumus.

WD-40 Specialist Degreaser ‘’ieēdas’’ netīrumos un taukus. Jo netīrāks ir motors, jo vairāk laika vajadzēs līdzeklim iedarboties. Izsmidziniet līdzekli nepieciešamajās vietās un ļaujiet tam iedarboties apmēram 3 – 5 minūtes, pirms to notīrāt. Runājot par tīrīšanu, jums būs nepieciešama saru suka, lai kārtīgi varētu notīrīt netīrumus. Pēc uzklātā attaukošanas līdzekļa kvalitātes var droši teikt, ka jums nebūs vajadzīga liela piepūle, lai tiktu vaļā no netīrumiem. Tomēr, pirms darba uzsākšanas, jums ir obligāti jāuzvelk aizsargbrilles. Kad darbs ir paveikts, noskalojiet motoru ar šļūteni. Pārliecinieties, ka esat nosedzis visus elektriskos komponentus ar aizsargplēvi (kā minēju pirms tam).

Nomazgājiet mašīnu

Ja jau esat ticis tik tālu, tad kāpēc nenomazgāt arī visu automašīnu? Automašīnas mazgāšana tūlīt pēc attaukošanas aerosola lietošanas nodrošinās, ka attaukotājs, kurš varētu būt nokļuvis uz automašīnas krāsotās daļas, tiek nekavējoties nomazgāts, pirms tam ir bijusi iespēja nodarīt kādu kaitējumu.

Darba pabeigšana

Pēc tam, kad esat parūpējies par netīrumiem motora telpā, ieteicams notīrīt arī atsevišķas detaļas. Piemēram, notīriet automašīnas akumulatora spailes ar stiepļu suku un ar sarotu suku – plastmasas virsmas un elementus. Atcerieties, ka automašīna darbosies tik labi, cik pats to uzturat, taču vienmēr ievērojiet ražotāja vadlīnijas.

Netīra motora tīrīšana nav gluži tas uzdevums, kurš paveicams ikvienam, tāpēc ja šaubāties par savām spējām, jautājiet palīdzību profesionālim!

Šeit variet apskatīt īsu ieskatu automašīnas motora tīrīšanā.

Vairāk par WD-40 Specialist Degreaser lasiet šeit.