Rūsa veidojas ķīmiskas reakcijas rezultātā starp metālu un skābekli. Neatrisinot šo situāciju, tā pavisam drīz sabojās gan pašu priekšmetu, gan arī padarīs skumīgu jūsu skatienu. Jo vairāk metāliskais priekšmets korodēs, jo vājāks tas paliks, līdz pat stāvoklim, kurā priekšmets vairs nav izmantojams.

Lai saprastu, kā tiek nodrošināta korozijas novēršana, ir jāsaprot kā tā rodas. Korozija rodas, ja metāls tiek pakļauts vides faktoru ietekmei. Korozija ir dabisks process, kas notiek, ja ir izpildīti šie trīs nosacījumi:

  • mitruma klātbūtne;
  • metāla virsma;
  • oksidējošs līdzeklis (saukts arī par elektronu akceptoru).

Procesa rezultātā metāls tiek pārvērsts vienā no tā sāļiem – oksīdos, hidroksīdos vai sulfīdos, atkarībā no materiāla. Metāls ir ķīmiski nestabils, un tā sāls ir stabilāks. Viena no izplatītākajām korozijas formām ir rūsēšana. Kad dzelzs rūsē, sarkanīgā kārtainā viela, kas izveidojusies kodīgā procesa rezultātā, ir dzelzs oksīds.

Cīņa ar rūsu ir jāuzsāk laicīgi, cik vien ātri iespējams. WD-40 Multi Use Product ir vienreizējs rūsas noņēmējs, jo tas izjauc saikni starp rūsu un metālu.

Pirmais, uzklājiet WD-40 Multi Use Product uz sarūsējušā priekšmeta. Tam ir jābūt pilnībā pārklātam ar WD-40, un ļaujiet līdzeklim 10 minūtes iedarboties. Tad ņem metāla birsti un notīri rūsu no priekšmeta. Atkāro procesu no sākuma.

Tāpat efektīvs palīgs rūsas noņemšanā ir smilšpapīrs, ar kuru vari noņemt atlikušo rūsu. Tavs uzdevums ir noņemt visas rūsas paliekas, jo tās vēlāk var veicināt jaunas rūsas izveidošanos.

Vēlreiz uzklāj WD-40, tad ņem talkā birsti un smilšpapīru, lai notīrītu spītīgo rūsu.

Kad beidzot esi notīrījis visu rūsu, pārklāj priekšmetu ar WD-40. Tas kalpos kā aizsargbarjera un nepieļaus jaunas rūsas rašanos.

Plašāka informācija par rūsas noņemšanu šeit:

Vairāk informācijas par WD-40 produktiem variet atrast šeit.