Dažreiz WD-40 universālā eļļa ir viss, kas vajadzīgs. Mājsaimniecībā vien var būt neskaitāmas situācijas, kad nepieciešams kaut ko tīrīt, eļļot vai aizsargāt pret rūsu. Tieši tāpat arī garāžā vai instrumentu noliktavā, kur ir daudz tehnikas, kam var būt nepieciešama universālā eļļa. Uzskaitīsim tikai dažus no biežāk izmantotajiem pielietojuma veidiem.

Durvju eļļošana

WD-40 universālā eļļa var gan novērst jau esošu problēmu, gan būt profilaktisks līdzeklis. Piemēram, palīdzēt pret čīkstošām durvju eņģēm, kā arī aizsargāt tās pret rūsu. IK pa laikam ieeļļo durvju eņģes un darīts! Ar  gudro salmiņu jeb Smart Straw to būs ļoti viegli izdarīt.

Velo ķēdes eļļošanaWD-40 universālā eļļa un tās daudzie pielietojuma veidi

Velosipēdu fani noteikti teiks, ka ķēde ir viena no svarīgākajām velo sastāvdaļām. Velosipēda izpildījums lielā mērā atkarīgs no ķēdes stāvokļa. Galvenais, lai tā vienmēr ir tīra un labi ieeļļota. WD-40 universālā eļļa būs labs palīgs arī velobraucējiem.

Auto logu eļļošana

Ja Tu esi viens no tiem, kuru automašīnai vēl ir manuāli veramie logi, tad zināsi, cik svarīgi, lai mehānisms darbojas bez aizķeršanās. WD-40 universālā eļļa var atrisināt arī šo problēmu, ja regulāri tos eļļosi un arī uzturēsi tīrus un koptus.

Sniega lāpstas apstrāde

Tā kā ziema Latvijā mēdz būt gara un sniegota, tad zināsi, cik svarīgi ir labi sniega tīrīšanas instrumenti. Sniega tīrīšana ir fiziski smags darbs, tāpēc labi, ja to kaut nedaudz var atvieglot.  Pārbaudīts, ka WD-40 universālā eļļa, uzpūsta uz lāpstas, palīdz sniegam vieglāk nokrist un tas nepielīp pie lāpstas.

Dažādu detaļu eļļošana

WD-40 universālā eļļa un tās daudzie pielietojuma veidi

Mehānismi un ierīces sastāv no daudzām metāla detaļām, kas cits ar citu ir ciešā un ilgstošā kontaktā. Ja tās nav pietiekami eļļotas, rodas erozija, rūsa, tās ātrāk nodilst.  Regulāri eļļojot detaļas, to saskarsmes punktus, iekārtas darbosies labāk un ilgāk.

Rāvējslēdzēju eļļošana

Rāvējslēdži ilgstošas lietošanas rezultātā mēdz “iesprūst” vai ķerties – īpaši ceļojuma somām, guļammaisiem vai virsjakām. Ja Tev ir WD-40 universālā eļļa, tad rāvējslēdzējs atkal darbosies nevainojami. Protams, ka var pienākt tas brīdis, kad tas saplīst pavisam un nepieciešams šūt jaunu vai pirkt citu priekšmetu, bet līdz tam eļļa palīdzēs.

Apavu apstrāde

Ziemā, brienot pa sniegu, noderēs, ja pirms tam apavus apstrādāsi ar WD-40 universālo eļļu, tā tie tiks pasargāti no mitruma un netīrumiem. Protams, jāskatās apavu materiāls un ražotāja ieteikumi, taču universālā eļļa ir viens no līdzekļiem apavu aizsardzībai. Tāpat lietotāji iesaka ar WD-40 apstrādāt arī, piemēram, pārgājiena vai kalnā kāpšanas zābakus.

Traipu tīrīšana

WD-40 var palīdzēt iztīrīt traipus gan no drēbēm, gan paklāja, gan sienas u.c. virsmām. Pirms tam gan pārliecinies, vai ražotāja ieteikumi to ļauj darīt, taču WD-40 lietotāji ir apkopojuši ļoti daudzus veidus, kā lietot WD-40, piemēram, krītiņu zīmējumu notīrīšanai no sienas vai košļājamās gumijas iztīrīšanai no biksēm.

Savā ziņā WD-40 universālā eļļa ir, ja ne dzīvības, tad vismaz attiecīgās situācijas glābējs gan.